BioNep Güzellik

+90 (212) 352 7986    +90 (212) 351 6988

Haftaiçi: 09:00-19:30, Cumartesi: 09:00-19:30

  • MegaSon Kavitasyon
  • Selülitle Mücadele

MegaSon Kavitasyon

Ultrasonik Kavitasyon Prensibi

 

* Kavitasyon implozyon oluşana kadar mikro oyuklar(baloncuk) oluşturan ultrasound sürecidir.
* Devam eden implozyon sayesinde, odiposit ve hücreler arası sıvı faaliyetini uyaran baloncuklar sıvılarda basınç dalgası yayarlar, yağ hücre zarını parçalarlar.
* Kavitasyon basınç dalgası odiposit içindeki trigliserid içeriğine ve emülsiyon bozulmasına neden olur .Serbest yağ asitleri endojen süreçleri olarak atılırlar.
* 30-70 KHz arasında belirli aralıktaki ultrasonik dalgalar kavitasyon etkisi yaratabilirler..
* MegaSon 32 & 43 KHz arasında ultrasonik kavitasyon dalga boyu ve güvenli olarak lokal yağları yok etmektedir. Otomatik menü seçeneği ile önceden ayarlı dalga ile vücudun çeşitli bölgeleri için uygundur.

 

Özellikler

* Anestezisiz Non Invaziv uygulama
* Tamamen güvenli etki,Ağrısız
* 15~20 dk. Kısa tedavi süresi ile uzun süreli kalıcı etki
* 2 aplikatör ile hedef bölgeyi tedavi etmeye uygundur
* Otomatik pulse opsiyonu ile tedavi kolaydır
* Çok yönlü uygulama ve portatif ölçüsü ile taşınabilir

 

Ultrakavitasyon Liposuction’dan hangi özellikleri ile ayrılır? Avantajları nelerdir?

 

Zaruri olarak liposuction veya abdominoplasti (karın germe) denilen yöntemleri gerektiren durumlar dışında, ameliyatsız çözüm arayan kişiler için teknolojiyle birlikte tıbbın varabileceği en üst düzeyde ve gerçek sonuçlar vaad eden, bilimsel bir alternatiftir.

 

Her ne kadar dikkatli ve özenli bir operasyon yapılsa da ondülasyon dediğimiz dalgalanmalar liposuction un görülen en sık komplikasyonudur. Liposuction lokal bir kilo verdirme yöntemi gibi uygulandığında, o bölgelerden fazla yağ alınabilmesiyle kişilerin gerçek sorunun ancak bir kısmını çözebilmektedir. Daha sonra, ilerleyen yaşlarda kilo alındığında düzensiz şişlikler oluşabilmekte, bu sefer daha başka estetik ve ruhsal sorunlar ortaya çıkabilme ihtimali hep mevcut olacaktır.